Шукати в цьому блозі

понеділок, 27 грудня 2021 р.

Відділ культури і туризму Переяславської міської ради не виконує рішення суду. Виконання рішення через примус.



03 грудня 2021 року рішенням Бориспільського міськрайонного суду Київської області ухвалено:
1. Визнати незаконним та скасувати наказ відділу культури і туризму Переяславської міської ради "Про звільнення Іфтоді Г.М. із займаної посади директора Переяславської мистецької школи імені Павла Сениці" від 16 квітня 2021 року №01-06/37.
2. Поновити Іфтоді Г.М. на посаді директора Переяславської мистецької школи імені Павла Сениці" з 16 квітня 2021 року.
3. Стягнути з Відділу культури і туризму Переяславської міської ради на користь Іфтоді Г.М. середній заробіток за час вимушеного прогулу, а також витрати на правничу допомогу та судові витрати.


Згідно з вимогами частини п’ятої статті 235 Кодексу законів про працю України та ст. 76 Закону України «Про виконавче провадження» прийняте судом рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого працівника підлягає негайному виконанню.

Порядок поновлення на роботі незаконно звільненого працівника
Згідно з вимогами частини п’ятої статті 235 Кодексу законів про працю України та ст. 76 Закону України «Про виконавче провадження» прийняте судом рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого працівника підлягає негайному виконанню. Виконання рішення вважається закінченим з дня видачі відповідного наказу або розпорядження власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом, фізичною особою, фізичною особою—підприємцем, який прийняв незаконне рішення про звільнення або переведення працівника, після чого державний виконавець виносить постанову про закінчення виконавчого провадження (п. 1 ст. 76 Закону України «Про виконавче провадження»).Питання, пов’язане з фактом поновлення на роботі, вирішується відповідно до рішення суду:
- видається наказ про поновлення працівника на роботі,
- вносяться зміни до трудової книжки працівника відповідно до пункту 2.10 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення від 29.07.93 № 58, зокрема, визнається недійсним запис, зроблений відповідно до наказу, визнаного судом незаконним (наприклад, пишеться: Запис за таким-то № є недійсним, поновлений на попередній роботі).

Рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області не виконане.
Незаконно звільненою директоркою та її представниками прийнято рішення звернутися до виконавчої служби.


*інші статті по темі:

Привід з минулого. Школа повертається в «совок».








вівторок, 7 грудня 2021 р.

Невакцинована вчителька, яку відсторонили від роботи, виграла суд

 

У Роменському міжрайонному суді у Сумській області слухали справу вчительки Ганни Поліщук, яка вважає незаконним відсторонення її від роботи.

Відповідачем у справі була директорка Роменської ЗОШ №2 Олена Юракова, передає Суспільне.

Вчительку відсторонили, бо не вакцинувалася.

Поліщук посилається на конвенцію з прав людини, на заборону дискримінації за будь-якими ознаками. Каже, що уряд не оголошував надзвичайний стан через пандемію, тому вакцинація є добровільною.

Водночас відповідач зазначає, що є рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки й надзвичайних ситуацій і стаття 117 Конституції, де зазначено: “Кабінет міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови й розпорядження, які є обов’язковими до виконання”. Посилаються на наказ Міністерства охорони здоров’я щодо професій, які підлягають обов’язковій вакцинації.

Поліщук відсторонили від роботи попри дистанційний формат навчання. Директорка каже, що в постанові Кабміну про форму навчання не йдеться. У разі допущення до роботи невакцинованого працівника директору загрожував штраф до 170 тис. грн.

Суд постановив скасували наказ про відсторонення. Прохання відшкодувати гроші, які вчителька втратила за час відсторонення, не задовольнили.

Дзеркало Закарпаття


пʼятниця, 3 грудня 2021 р.

Наказ про звільнення визнано незаконним. Незаконно звільнену директорку мистецької школи Бориспільський міськрайонний суд поновив на посаді.

 

03 грудня 2021 року відбулося чергове засідання по цивільній справі за позовом Іфтоді Ганни Миколаївни до Відділу культури і туризму Переяславської міської ради про визнання протиправним та скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі та стягнення коштів за час вимушеного прогулу.

Не зважаючи на особисте вручення повістки начальниці відділу культури і туризму Переяславської міської ради Анні Скляренко, відповідач на засідання не з'явився.

Рішенням Бориспільського міськрайонного суду Київської області ухвалено:
1. Визнати незаконним та скасувати наказ відділу культури і туризму Переяславської міської ради "Про звільнення Іфтоді Г.М. із займаної посади директора Переяславської мистецької школи імені Павла Сениці" від 16 квітня 2021 року №01-06/37.
2. Поновити Іфтоді Г.М. на посаді директора Переяславської мистецької школи імені Павла Сениці" з 16 квітня 2021 року.
3. Стягнути з Відділу культури і туризму Переяславської міської ради на користь Іфтоді Г.М. середній заробіток за час вимушеного прогулу, а також витрати на правничу допомогу та судові витрати.



Наразі Ганна Іфтоді та її представники готуються до інших судових розглядів.

Також буде подано позов про захист честі, гідності і ділової репутації.



*інші статті по темі:

Привід з минулого. Школа повертається в «совок».







Переяславська громада відмовилась проводити обов'язкові медичні огляди.

Кабінет міністрів України

Державна служба України з питань праці 

Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII, ст. 169 Кодексу законів про працю України роботодавець зобов’язаний за свої кошти забезпечити фінансування та організувати проведення попереднього (під час прийняття на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічного обов’язкового медичного огляду осіб віком до 21 року (далі — медичний огляд працівників).

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 540 в редакції від 28.04.2021 не вносились зміни до законодавчих актів щодо зупинення (призупинення) на час карантину медичних оглядів працівників. Процедуру проведення медичних оглядів працівників визначено «Порядком проведення медичних оглядів працівників певних категорій», який затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 № 246, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23.07.2007 за № 846/14113 (далі – Порядок) до якого Міністерством охорони здоров’я також не вносились зміни.

Враховуючи викладене, медичні огляди працівників мають проводитися.

Власник або уповноважений ним орган зобов’язаний за власні кошти організувати медичний огляд. Це передбачає стаття 169 КЗпП

Медичний огляд це обов’язкова законодавча умова, дотримання якої надає право роботодавцеві — допустити працівників до виконання їх трудових обов’язків, а працівникам — виконувати свою роботу. Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції.

Даним питанням наша громадська організація почала перейматися ще на початку 2021-2022 навчального року.

Переяславська міська рада Київської області у своїх відповідях на наші інформаційні запити зазначає, що передбачені чинним законодавством України та іншими нормативними актами медичні огляди не проводяться з причин карантину.

У січні 2021 року Держпраці наголосила, що і під час карантину роботодавець зобов’язаний організовувати попередні медичні огляди при прийнятті на роботу та періодичні медогляди у процесі трудової діяльності згідно зі ст. 17 Закону про охорону праці, ст. 169 КЗпП та Порядком № 246. Після введення карантину в Україні у 2020 році медичні огляди працівників певних категорій були тимчасово скасовані відповідно до п.п. 4 п. 24 постанови КМУ «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 09.12.2020 № 1236. Однак наразі ця редакція постанови втратила чинність, п. 4 з неї виключено.

 

 

Що стосується вакцинації від коронавірусної хвороби (COVID-19) та медоглядів перед вакцинуванням.

Ст. 11 ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб» передбачена організація та проведення медичних оглядів і обстежень.

П.4 ст. 12 ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб» передбачено проведення профілактичних щеплень після медичного огляду.

Позачергові – або огляди на вимогу, тобто при погіршенні стану здоров'я за ініціативою працівника, керівника чи на вимогу контрольних органів. Їх проводять також у разі виявлення інфекційних захворювань та/або бактеріоносійства; у разі погіршення епідемічної ситуації.

Натомість переяславська міська влада проігнорувала вимоги чинного законодавства України, посилаючись на достатність звичайного опитування перед вакцинуванням.

 

Таке ігнорування чинних законів України та нормативних актів щодо медичних оглядів з боку Переяславської міської ради та її посадових осіб не сприяє покращенню епідеміологічної ситуації в громаді та запобіганню поширенню на території громади гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

 

Враховуючи викладене вище, просимо в межах компетенції відреагувати на наше звернення (скаргу) та прийняти відповідні рішення щодо виконання Переяславською міською радою Київської області норм щодо медоглядів працівників сфери освіти (в т.ч. дошкільної, позашкільної).



















Популярні публікації