Шукати в цьому блозі

пʼятниця, 5 листопада 2021 р.

У поліції відсутні повноваження для перевірки медичної документації.


Стаття 39-1 Закону України Основи законодавства про охорону здоров'я України. Право на таємницю про стан здоров'я.

Пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров'я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, отримані при його медичному обстеженні.

Забороняється вимагати та надавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування пацієнта.

Поліцейський зобов'язаний діяти на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України - стаття 19 Конституції України.

Відповідно до Закону про Нацполіцію, ст. 23 (основні повноваження поліції), поліція не має повноважень перевіряти сертифікати, не має права затримувати чи вживати примусових заходів.

Відповідно до статті 32 ЗУ «Про національну поліцію» - зазначено, що працівник поліції може перевіряти документи які підтверджують вашу особу або документ на конкретне право особи (посвідчення водія, дозвіл на використання зброї тощо) при цьому підставою для перевірки документів є вчинення особою адмін порушення або при існуванні достатніх підстав вважати, що ви вчинили або у вас є намір вчинити порушення.

Таким чином у поліції взагалі відсутні повноваження для перевірки медичної документації, а саме таких сертифікатів.

Запам'ятайте, що статтею 68 Конституції України чітко регламентовано, що ми зобов'язані дотримуватися Конституції України та законів України!

Стаття 33 КУ "Кожен, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантує свободу пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, що встановлюються законом."

Стаття 60. Ніхто не повинен виконувати явно злочинні розпорядження чи накази.

За видання та виконання явно злочинного розпорядження чи наказу настає юридична відповідальність.

Стаття 62. Особа вважається невинною у скоєнні злочину і не може бути піддана покаранню, доки її вина не буде доведена в законному порядку та встановлена ​​обвинувальним вироком суду.

Стаття 63. Особа не несе відповідальності за відмову давати свідчення чи пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом.

Стаття 64. Конституційні права та свободи людини та громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України (у разі військового чи надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження права і свободи із зазначенням терміну дії цих обмежень).

Немає коментарів:

Дописати коментар

Популярні публікації