Шукати в цьому блозі

понеділок, 1 лютого 2021 р.

Звернення щодо цькувань та переслідувань члена ГО ОПС Фортеця посадовцями Переяславської міської ради.

Переяславському міському голові
Саулку В.В.
 

Міністру освіти і науки України Шкарлету С.М.

Міністру культури та інформаційної політики України Ткаченку О.В.

Освітньому омбудсмену України Горбачову С.І.

Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Денісовій Л. Л.

Голові Київської ОДА Володіну В.Г.

Голові Служби безпеки України Баканову І.Г.

Генеральному прокурору України Венедіктовій І.В.


За весь час діяльності нашої громадської організації її члени постійно відчувають тиск з боку міських посадовців.

Піддавався тиску наш юрист, який отримував телефоном «рекомендації» не співпрацювати з нами від колишнього мера Тараса Костіна.


Також по вказівці посадовців міської ради до жодної школи не приймали дитину голови організації, яка пішла до школи на рік пізніше. Посадовці регулярно здійснювали протизаконні дії щодо членів нашої організації та створювали умови, які перешкоджали нашій діяльності.

Пізніше було знайдено більш дієвий важіль впливу (стримування) – директор Переяславської мистецької школи імені Павла Сениці Ганна Іфтоді, яка є членкинею нашої громадської організації.

До яких тільки варіацій не вдавалися посадовці міської ради та відділу культури, створюючи умови для її звільнення.

З приходом нової влади, якщо її можна такою назвати, були надії на певні загальні зміни, а також зміни відношення влади до представників громадських організацій та людей, що прагнуть покращень. Але цього не відбулося.

Мало того, новообраний мер продовжив ганебну практику своїх попередників -  ухвалення незаконних рішень, нереагування на конструктивні зауваження (звернення) та переслідувань активних громадян. В даному випадку мова йде про переслідування Ганни Іфтоді (директор Переяславської мистецької школи імені Павла Сениці), якій новообраний мер Вячеслав Саулко 28.01.2021 року запропонував написати заяву про звільнення, мотивуючи свою «пропозицію» дуже активною діяльністю нашої організації. Якщо Ганна Іфтоді не напише заяву про звільнення Вячеслав Саулко попередив, що створить умови для її звільнення за статтею.

У Ганни Іфтоді і так були плани звільнитися в кінці навчального року, бо до даної галузі міські посадовці байдужі. Галузь не фінансується. Фінансування будь-чого відбувається виключно після численних скарг та звернень.

Невже новообраний мер думає, що звільнення директора Переяславської мистецької школи імені Павла Сениці Ганни Іфтоді вирішить проблеми його безгосподарної політики? У будь-якому випадку ми і надалі будемо вивчати проблемні питання громади та вказувати на них. За необхідності будемо звертатися до вищих органів влади, проводити акції ( в Києві в т.ч.) а також все висвітлювати у нашому бюлетені, який розповсюджуватиметься по Бориспільському району.

Хочемо нагадати Вячеславу Саулку, що згідно ст. 24 Конституції України громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками. За порушення даного конституційного права передбачено кримінальну відповідальність.

Іфтоді Ганні, як члену нашої організації, рекомендовано не писати заяву про звільнення «за власним бажанням», якщо такого бажання немає, а при протиправних діях звертатись до відповідних органів.

Слід також зауважити про те, що Вячеслав Саулко на стільки стурбований нашою діяльністю, що навіть неспроможний подумати про викладачів та дітей, а також про негативний вплив звільнення керівника закладу посеред навчального року, що обов’язково негативно вплине на навчальний процес. Це зайвий раз вказує та те, що новообраний мер думає тільки про власне, а ми дійсно йдемо вірним шляхом. На кожне беззаконня буде відповідна реакція. Якщо Іфтоді Ганна звільниться, то важелем стримування залишаться тільки наші діти. Виходячи з Вашої впевненості в безкарності, вони будуть наступні?

Також дивує кадрова політика міського голови. Дуже дивує та виникає дуже багато запитань.

Ті посадові особи, які порушували закон, мають фінансові порушення (неодноразово звертались до міської ради щодо неефективного використання коштів, порушення фінансової дисципліни та по інших питаннях) спокійно продовжують роботу, а посадові особи, які своєю присутністю не дають цього робити у своєму закладі та піклуються про добробут містян повинні бути звільнені за всяку ціну.

Ми не один рік спостерігаємо за питаннями будівлі Переяславської мистецької школи імені Павла Сениці та земельної ділянки, знаємо всю історію боротьби за цей ласий шматочок, який за депутатства Вячеслава Саулка в т.ч. було передано у відділ культури. Немає майна у школи – немає боротьби. Дуже цікавий підхід щодо належного забезпечення освітнього закладу.

Остання спроба зняти неугодного директора закладу та зупинити експлуатацію будівлі школи за замовними перевірками ДСНС (перевірки проводились двічі з проміжком часу в шість місяців) відбувалася в 2017-2018 роках.

Чим могла скінчитися зупинка експлуатації будівлі закладу здогадатися не важко. Будівля дійсно цікава. Цікава для кожної влади.

Дякуючи небайдужим громадянам та директору закладу, мистецька школа працює і досі. Мало того, це один з перших закладів, який повністю відповідає вимогам пожежної безпеки. На це пішло майже чотири роки у директора школи, батьків та громадських організацій, бо вимагали належного фінансування по даному питанню починаючи з 2014 року.

Переяславська мистецька школа імені Павла Сениці існує з 1954 року. Будівлю колишнього райкому комуністичної партії школі було передано в 1991 році.




Відразу директора закладу Ганну Іфтоді, яка почала виконувати обов’язки директора в 2014 році, зацікавило питання щодо наявності приватних гаражів на території шкільного двору. Виявилося, що документи на земельну ділянку не впорядковані, а гаражі вже є приватною власністю. З’ясувалося, що свого часу міська влада передала гаражі до ЖЕКу, а той в свою чергу їх продав. За таких умов впорядкування документів трохи ускладнювалось.

































Про необхідність впорядкування документації впродовж багатьох років наголошували вже і громадські організації, які надали підтримку прагненням і діям директора закладу. Колишньому директору Проказову В.Ф. теж було не солодко.

На жаль влада повністю бездіяла.

Для вирішення цього проблемного питання міська влада вирішила просто передати будівлю і ділянку музичної школи відділу культури і туризму Переяславської міської ради.



Інше питання, яке почала піднімати директор школи, це небезпечний стан будівлі та відсутність умов для виконання вимог пожежної безпеки.

Що стосується ремонту будівлі, то до боротьби за безпечний освітній процес доєдналися батьки школи та громадські організації.

Стан школи дійсно вражав.







































Впродовж багатьох десятків років міська влада ігнорувала цю проблему. Колишній директор теж переймався цим питанням. При повній відсутності інтересу до нормальної роботи закладу з боку влади вирішити питання капітальних ремонтів неможливо.

Тільки після того, як почала відвалюватися ліпнина з фасаду будівлі, посадовці почали вже хоч задумуватися про необхідність ремонтних робіт.







Але вони ніяк не могли вирішити питання щодо виконавця робіт, бо за цією ситуацією пильнувала не тільки директор школи, а і громадськість. Завищити ціну в таких умовах дуже тяжко. Тому вирішення цього питання розтягувалася на роки. Навіть зустрічі з посадовцями міської ради не давали належного результату.

Після подання громадськими організаціями та батьківським комітетом школи відповідних заяв до  Генеральної Прокуратури України дії влади трохи пожвавились (додаток 6 на 2 аркушах (заява від батьківського комітету).

Ремонт був зроблений в 2017 році.

Крім того, за період 2014-2017 року директором закладу ініціювалися питання щодо необхідності надання працівникам школи розрахункових листів при видачі зарплати (до приходу на посаду директора Ганни іфтоді дані розрахунки працівникам не видавалися (додаток 7 на одному аркуші). Надавати розрахункові листи начальник відділу відмовилась, після чого працівники школи звернулись за допомогою до громадської організації.

Після першої видачі розрахункових листів працівники школи були здивовані тим, що відділ культури міської ради відраховує профвнески із заробітної плати працівників, які не є членами профспілки.


На вимоги директора закладу владнати відділу культури дану ситуацію міські посадовці не відреагували. Тому відреагувала громадськість, подавши відповідні заяви до Управління боротьби з економічною злочинністю Київської області та до Прокуратури Київської області.




Тільки після відкриття кримінального провадження  


керівництво відділу культури міста зупинила незаконні відрахування.

Також директором школи піднімались інші питання, які були не дуже приємні для міської владі (відсутність надбавок за престижність, відсутність оплати викладачам за роботу зав відділами, нестача аудиторій (деякі приміщення в школі займає відділ культури та бухгалтерія, 



яка в свою чергу не просто бездіяла, а створювала всілякі перешкоди щодо роботи директора.

Є дуже дивним збігом те, що при кожному резонансному зверненні директора школи, батьківського комітету, або громадських організацій в школі відбувалися неприпустимі події – крадіжки, підпали, знеструмлення закладу шляхом обрізання вхідного кабелю. По даних фактах директором подавались відповідні заяви до правоохоронних органів.

Крім тиску на директора закладу, посадовці міської ради також створювали неприємні ситуації і для членів громадських організацій ( спроби недопущення у приміщення школи,


порушували вимоги ЗУ «Про звернення громадян». 

Аналогічна реакція на звернення і в інших працівників відділу.

В ході цих всіх подій посадовці міської ради постійно намагалися створити умови, при яких з’явилася б можливість звільнити директора.

В перший же рік роботи Ганни Іфтоді на посаді директора школи начальником відділу культури міської ради було ініційовано питання про її атестацію на відповідність займаній посаді. Мало того, що начальник відділу культури не мав цього робити, документи для атестації були подані напередодні. Не враховуючи надані раніше грамоти, подяки та дипломи,











була надана негативна характеристика, яку навіть не було часу оскаржити.

На цю ганебну ситуацію відреагувала не тільки директор закладу,


а й викладачі школи та батьки.




Аналогічні ситуації виникали і в неугодних вчителів, яким Вікторія Гуріна не тільки відкрито погрожувала, а й негативно впливала на результати атестації. Доводилося оскаржувати в апеляційному порядку.






Викладене вище супроводжувалось всілякими плітками про директора школи, яку розповсюджували посадовці міської ради та відділу культури. Неодноразово нам надходили повідомлення про надходження до Служби безпеки України анонімних звернень щодо Ганни Іфтоді. Тоді дана інформація не підтвердилась.


В 2017-2018 навчальному році була ще одна спроба позбавитись директора школи, організувавши в закладі дві перевірки ДСНС з проміжком часу в шість місяців. Метою даних перевірок було звинувачення директора в недотриманні вимог пожежної безпеки та подальше звільнення.







У ході проведення Головним управлінням ДСНС України у Київській області службового розслідування було встановлено, що факти порушень частково підтверджені, а службових осіб Переяслав-Хмельницького РС ДСНС України буд притягнуто до дисциплінарної відповідальності. Притягнути до відповідальності працівників ДСНС також закликали і громадські організації.

Після службового розслідування, і це логічно, ГУ ДСНС у Київській області подає позов з вимогою зупинення експлуатації будівлі, що не дуже засмутило керівництво міста, бо зупинення експлуатації будівлі, це колапс для школи. Вже тоді посадовці почали створення міфу про безвідповідального директора, яка довела заклад до закриття.

В ході судового розгляду по цій суті судом було встановлено наявність неодноразових звернень відповідача (школи) до відділу культури та до міської ради з проханням вжити заходів з метою усунення порушень пожежної безпеки. Разом з тим, такі звернення залишилися без належного реагування. Було встановлено, що порушення мають довготривалий системний характер.  Також суд окремою ухвалою зобов’язав міську раду  вжити заходи щодо усунення причин та умов неналежного стану пожежної безпеки в будівлі школи.

До кінця 2018 року мистецька школа вже повністю відповідала вимогам пожежної безпеки. Представником закладу в суді (рішення https://reyestr.court.gov.ua/Review/76298311, окрема ухвала https://reyestr.court.gov.ua/Review/76157339 ) був голова нашої організації Ігор Дьяченко.

Звільнити Ганну Іфтоді не вдалося, бо винною в даній ситуації була міська рада.

В 2018 році відділом культури та міською радою було розроблено проект рішення,










яке суперечило вимогам чинного законодавства щодо контрактної форми трудових відносин з керівниками початкових мистецьких навчальних закладів. Дякуючи участі громадських організацій та деяких депутатів дане незаконне рішення не було навіть винесено на розгляд.

Навмисне виключення номерів школи в загальноміських заходах, відмови в повідомній реєстрації колективного договору, навмисне затримання зарплати, це не весь перелік «добрих» справ посадовців. Деякі претензії до роботи начальника відділу культури відображені в колективному зверненні трудового колективу закладу.





Після таких та подібних маніпуляцій посадовці відділу культури та міської ради давали зрозуміти педагогам, що так буде і далі, якщо будуть підтримувати неугодного владі директора. Дана схема дискредитації директора працює і досі, хоча і малоефективна для владних посадовців. Тому була впроваджена інша незаконна схема звільнення директора закладу.

20 серпня 2020 року на сесії Переяславської міської ради було прийнято рішення 

в якому зазначено про необхідність попередження директора закладу про істотні зміни умов праці, а також про проведення публічного конкурсу на посаду, яка не є вакантною. Крім того, міська рада в частині проведення конкурсу керувалась ст. 21 ЗУ «Про культуру», що не застосовується до керівників закладів позашкільної мистецької освіти. За дане рішення також проголосував і нинішній мер Переяславської громади Вячеслав Саулко.

01 жовтня 2020 року начальник відділу культури повідомила директора Переяслвської мистецької школи імені Павла Сениці про зміну істотних умов праці та запропонувала прийняти участь у конкурсі на не вакантну посаду,


а також з порушеннями КЗпП України та знову посилаючись на ст. 21 ЗУ "Про культуру". Навіть першокурсник юридичного вишу склав би документ грамотніше. Але у влади інше завдання – за будь-яку ціну позбавитись неугодного директора закладу. Навіть порушуючи закони.

З даного приводу було подано низку звернень від директора закладу та нашої громадської організації.






На наше звернення було отримано відповідь щодо відміни наказу начальника відділу культури щодо звільнення директора Переяславської мистецької школи імені Павла Сениці Ганни Іфтоді.




На цьому історія цькувань та переслідувань мала б закінчитись.

25.01.2021 року директором Переяславської мистецької школи Ганною Іфтоді було отримано Доручення від начальника відділу культури і туризму Переяславської міської ради з вимогою дати пояснення щодо викладеного у зверненні педагогічного колективу до міського голови, яке було зареєстроване в ЦНАП міської ради 20.01.2021 року.




26.01.2021 року педагогічний колектив закладу провів збори та через голову профспілки звернувся до міського голови з повідомленням про те, що звернення вони не подавали.

Мало того, що дане звернення не подавалося педагогічним колективом закладу, то воно ще й не відповідає вимогам ЗУ «Про звернення громадян». Про це також зазначило і Міністерство культури та інформаційної політики України, куди дана анонімка теж була направлена.


 Слід зауважити, що Міністерство культури та інформаційної політики України анонімку повернула на адресу Переяславської мистецької школи, а міський голова Вячеслав Саулко взявся її розглядати та вимагав у директора закладу пояснення по кожному пункту.

Є дуже підозрілим таке прискіпливе бажання розібратися по суті анонімки з боку Вячеслава Саулка. В сукупності всіх подій та фактів, можна припустити, що дана анонімка складалася та направлялася зазначеним в ній адресатам під чітким керівництвом посадовців міської ради.

Дії посадовців міської ради є неприпустимими та протиправними.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Популярні публікації