Шукати в цьому блозі

пʼятниця, 30 грудня 2022 р.

Кабмін затвердив новий порядок обліку призовників та резервістів: що відомо


Кабінет міністрів України затвердив новий порядок ведення обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Telegram постійного представника Кабміну у Верховній Раді Тараса Мельничука.

"Затверджено новий порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Порядком, серед іншого, передбачено здійснення військового обліку державними органами, підприємствами, установами та організаціями за списками персонального обліку відповідно до пропозицій Національного агентства з державної служби України та Державної служби статистики України", - йдеться у повідомленні.

Крім того, уряд удосконалив окремі питання взаємодії територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки з органами державної влади, підприємствами, установами, організаціями з питань організації та ведення військового обліку.

АВТОР: КОНСТАНТИН ШИРОКУН

вівторок, 27 грудня 2022 р.

Вітання з Різдвом Христовим

 

Святковий настрій хай панує,
З Різдвом Христовим, добрі люди!
Добра в сім’ї, здоров’я, миру,
З Різдвом Христовим, в гарну днину.

Спи Ісусе, спи "
Академічний камерний хор «Хрещатик» солістка Ганна Іфтоді Khreschatyk Academic Chamber Choir soloist Hanna Iftodi

четвер, 22 грудня 2022 р.

300 днів незламності: найвизначніші події

 


Від оголошення “спецоперації” до звільнення Херсону

300 днів триває протистояння України повномасштабній російській агресії. Тисячі зруйнованих домівок, десятки тисяч загиблих цивільних мешканців, спроба “взяти Київ за три дні” і окупація південних територій, масовані ракетні обстріли з боку окупантів і блискучі контрнаступальні операції ЗСУ, підтримка Заходу і єдність українського народу, загибель “Мрії” і флагмана російського флоту, бої за “Азовсталь” і звільнення єдиного захопленого росіянами обласного центру – Херсону. Про найвизначніші події за 300 днів повномасштабної війни згадує Український соціологічний портал.

Київ, Київщина і північні регіони

24 лютого о четвертій ранку, за добу після оголошення путіним про проведення “спеціальної військової операції” на території України “з метою демілітарізації і денаціоналізації” росія розпочала повномасштабну військову агресію, здійснивши атаки на низку аеродромів. Протягом декількох днів окупанти встановили контроль над населеними пунктами Сумщини, Чернігівщини, Київщини. Внаслідок бомбардування летовища в Гостомелі було знищено гордість української авіації – найбільший в світі транспортний літак “Мрія”. 26 лютого військова техніка росіян підійшла до Києва, проте встановити контроль над українською столицею окупантам так і не вдалось. Ворог здійснював обстріли цивільної інфраструктури і житлових будівель з окупованих територій, на проспекті Перемоги точились бої, але протягом місяця Збройні Сили України повністю звільнили Київську область. Невдовзі, після деокупації Київщини, весь світ побачив шокуючі кадри з наслідками злочинів, скоєних окупантами проти цивільного населення, зокрема, в Бучі та Ірпені.

Під частковою окупацією перебували також території Чернігівської та Сумської областей. Проте і там ворогу не вдалось встановити контроль над обласними центрами. Найважливішими подіями на цих територіях є битви за Чернігів і Тростянець. Згодом обидві області були повністю звільнені від окупантів.

Донбас і східні регіони

За підтримки так званих “днр” і “лнр” росіяни зайняли значну частину Донеччини і Луганщини, також просунулись у Харківську і Запорізьку області. Наразі, під контролем окупантів знаходиться Запорізька АЕС. В перші дні повномасштабного вторгнення українській армії вдалось звільнити Чугуїв (Харківщина). Найвизначнішими подіями на полі бою стали звільнення Балаклії, Ізюму, бої за Сєвєродонецьк і встановлення українського контролю в низці населених пунктів на Донбасі. Наразі, однією з найгарячіших точок є Бахмут, що на Донеччині. За даними Генштабу Харківська область майже повністю деокупована. У звільнених населених пунктах виявляють масові поховання вбитих і закатованих українських військових і цивільних мешканців.

Південний напрямок, Маріуполь і Херсон

Наступ на південні регіони здійснювався з анексованого росією Кримського півострова через розмінований Чонгарський перешийок. 26 лютого окупанти встановили контроль над Херсоном – єдиним обласним центром, який вдалось захопити. Також, під часткову окупацію потрапила Миколаївщина, а сам Миколаїв досі зазнає масованих обстрілів. Протягом літа і осені на цих напрямках велись бої. Справжньою легендою став Чорнобаївський аеродром. 11 листопада Збройні Сили України увійшли в Херсон, а невдовзі Генштаб повідомив про деокупацію Миколаївщини.

Чи не найвизначнішою подією цієї війни стала блокада Маріуполя і битва за завод “Азовсталь”, у підвалах якого переховувались військові і цивільні. 80 днів бійці полку “Азов” героїчно тримали оборону, доки не отримали наказ залишити “Азовсталь”. Наразі захисники “Азовсталі” частково повернулись додому в процесі обміну полоненими.

Підтримка Заходу

Європейський союз, США і країни – члени НАТО з перших днів повномасштабної війни надають Україні всебічну підтримку – розробляють спеціальні програми для біженців, постачають зброю, боєприпаси і важку техніку, а від початку масованих атак на енергетичну інфраструктуру – сучасні засоби ППО, генератори, кошти та обладнання для відновлення пошкоджених об’єктів. По-справжньому історичною подією стало ухвалення американським президентом Джо Байденом закону про ленд-ліз, який набув сили в жовтні. Не менш значною подією стало визнання російської федерації державою – спонсором тероризму і початок процесу створення міжнародного трибуналу для розслідування військових злочинів росії проти України та притягнення до відповідальності і тих, хто віддавав, і тих, хто виконував злочинні накази.

Наймасштабніші трагедії

На початку квітня весь світ облетіли шокуючі кадри з Ірпеня і Бучі. Не менш жахаючими виявились наслідки окупації на Харківщині і Херсонщині. Крім того, окупанти здійснили обстріли пологового будинку у Маріуполі, залізничних вокзалів у Краматорську і Чаплиному, торгових центрів у Києві, Вінниці і Тернополі, а також поцілили в базу в окупованій Оленівці, де перебували полонені бійці ЗСУ, більшість з яких – захисники “Азовсталі”.

“Бавовна” в Криму і на росії

Після вражаючих контрнаступальних операцій ЗСУ на Півдні і Сході в анексованому Криму і прикордонних російських областях (зокрема, Курській і Брянській) почастішали вибухи або, як кажуть українці, “бавовна”. Українська армія атакує військові аеродроми, знищуючи ворожу авіацію. Відзначились ЗСУ і в Севастопольській бухті, де морськими дронами було атаковано декілька суден і виведено з ладу ракетний фрегат “Адмірал Макаров”, що став новим флагманом чф рф після знищення крейсера “Москва”.

“Зернова угода”

Україна і росія за посередництвом Туреччини уклали так звану “зернову угоду”, яка передбачала безперешкодний морський експорт українського зерна. Вже на початку серпня суховантаж під прапором Сьєрра-Лєоне вийшов з одеського порту, аби, пройдячи контроль у Туреччині, доправити зерно до Ірану. Під час блокади портів експорт зерна частково здійснювався за підтримки країн Балтії, куди вантаж доправляли залізницею. Після подій у Севастопольській бухті росія заявила про вихід з “зернової угоди”, проте за два дні поновила свою участь.

“Друга армія світу”: руйнування міфу

До початку повномасштабної війни росіяни вважали свою армію другою в світі, як за чисельністю, так і за потужністю. Вже в перші дні після 24 лютого ЗСУ поставили це ствердження під сумнів, а згодом легенду про “другу армію світу” було повністю зруйновано: весь світ захоплюється майстерністю українських бійців і швидкістю та вправністю, з якою вони опановують і використовують озброєння, отримане від західних союзників. Окупанти щодня зазнають нищівних втрат, як у сенсі техніки, так і живої сили. Восени президент путін вимушений був оголосити мобілізацію, яка, втім, не принесла бажаного результату. 19 грудня путін зустрівся з білоруським диктатором лукашенком з метою отримання підкріплення у вигляді білоруських військових і озброєння для подальшого ведення бойових дій і, ймовірно, спроб повторних наступів. Ця подія свідчить про те, що станом на 300 днів повномасштабної війни армія російської федерації не в змозі самотужки протистояти спротиву ЗСУ і утримувати контроль над зайнятими територіями. Головнокомандувач же української армії, Валерій Залужний, зазначив у нещодавньому інтерв’ю одному з західних видань, що станом на поточний період ЗСУ мають достатньо бойових сил і резервів, щоб продовжувати контрнаступи і звільнення окупованих територій.

УСП інформує: за даними Генштабу станом на 19 грудня знищено понад 98000 живої сили ворога, 2985 танків, 1650 безпілотників, близько 6000 бойових броньованих машин, близько 4600 цистерн та понад 600 крилатих ракет. Тож віримо в ЗСУ, донатимо на ЗСУ і наближаємо Перемогу разом!

#300днів #війна #Україна #”спецоперація” #рф #росія #підсумки #ЗСУ #окупація #Київ #Донецьк #Херсон #Маріуполь #Азовсталь #звільнення #”друга_армія_світу” #зернова_угода #бавовна #Крим #крейсер_москва #путін #захід #зброя #підтримка #”Мрія”

Сюзанна Елпі

неділя, 18 грудня 2022 р.

День Військової контррозвідки СБУ

 

З Днем Військової Контррозвідки всіх, хто причетний до цього свята. Нехай те, що ви робите для нашої України, не залишається без нагороди, хай наступні покоління пишаються вами і пам’ятають, що ви завжди були вірними своєму громадянському обов’язку. Зі святом!

субота, 17 грудня 2022 р.

НЕОБХІДНА ДОПОМОГА. ЗАХИСТИМО УКРАЇНУ РАЗОМ.

 

 У зв’язку із ситуацією, яка склалася після повномасштабного вторгненням росії на територію України, ГО «Об’єднання патріотичних сил «Фортеця», ГО "Центр сприяння військово-патріотичному вихованню "СОКІЛ" звертаються до вас з проханням про допомогу.

На даний час, підрозділам ЗСУ, територіальної оборони, добровольчих формувань громад, для якісного виконання своїх завдань, потрібне наступне:

  1. Турнікет  Gen С-А-Т 7.

  2. Бандаж кровоспинний компресійний ізраїльський.

  3. Ножиці атравматичні.

  4. Військова аптечка.

  5. Тактичне взуття.

  6. Захисний шолом (каска) кевларова.

  7. Плитоноска.

  8. Бронепластина.

  9. Чоловічі шкарпетки зимові.

  10. Чоловіча термобілизна.

  11. Тактичні рукавички.

  12. Тактичний розгрузочний ремень.

  13. Форма зимова (мультикам).

  14. Тактичне зимове взуття.

  15. Тактичні / балістичні окуляри.

  16. Військовий рюкзак.

  17. Фонарик тактичний металевий з лінзою.

  18. Фонарик туристичний.

  19. Комплект рацій Моторола (10 км.).

  20. Знеболюючі (Кетанов, Декскетопрофен, Прокаїн, Морфін).

  21. Генератор дизельний від 1 кВт.

  22. Прибор нічного бачення з кріпленням на шолом.

  23. Військовий бінокль з дальноміром.

  24. Військовий цифровий нічний монокуляр.

  25. Військовий зимовий спальний мішок.

  26. Квадрокоптер DJI MAVIC 3.

  27. Повербанк від 20 000 mAh.

  28. Зарядна станція від 600 W.

  29. Зарядний автомобільний пристрій 12 В.

  30. Автомобільний акумулятор 60 Ah.

  31. Автокомпресор.

  32. Намет військовий на 20 місць.

  33. Продукти харчування, що не швидко псуються (наприклад: батончики мюслі, протеїнові батончики, вітаміни, крекери, печиво, дитячі суміші, вівсянка швидкого приготування, макарони, консерви, супи, крупи, кава, чай, сухе молоко / вершки, енергетичні батончики, пайки).

  34. Зубна паста, зубні щітки.


Також просимо розглянути можливість надання для цивільного населення наступного:

  1. Туристичний рюкзак (від 50 л.).

  2. Аптечка цивільна (активоване вугілля, бактерицидний пластир, лейкопластир, турникет, крем від поверхового ураження шкіри, антибіотики, перекис водню, йод, таблетки для очищення води, бинт, індивідуальний перев'язочний пакет, вата).

  3. Продуктові набори тривалого зберігання (вермишель швидкого приготування, швидкорозчинні супи, м'ясні та рибні консерви, тушонка, крупи швидкого розварювання, солодощі тривалого зберігання, галети, ложка, ніж, миска, горня, туристичний пальник).

  4. Ліхтар наголовний.

  5. Сухі і вологі серветки.

  6. Швейцарський ніж і мультитул.


Сподіваємось на довгострокову співпрацю.

З повагою

Голова ГО «Об’єднання патріотичних сил «Фортеця»

І.О. Дьяченко

Голова ГО "Центр сприяння військово-патріотичному вихованню "СОКІЛ"

Л.О. Вакарашу


понеділок, 12 грудня 2022 р.

Курс "Здійснення охорони та оборони повсякденної діяльності військових підрозділів.


ГО ОПС "ФОРТЕЦЯ"
ГО ЦСВПВ "СОКІЛ"
запрошують відвідати курси за наступними напрямками:
"Здійснення охорони та оборони повсякденної діяльності військових частин (підрозділів), які розташовані у базових таборах"
- "Охорона арсеналів, баз, складів, аеродромів, пунктів управління, позицій (позиційних районів) РВІА, ЗРВ, РТВ"

вівторок, 6 грудня 2022 р.

З ДНЕМ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ


День Збройних сил України відзначається щорічно 6 грудня. Це свято завжди відзначалося з гордістю та пошаною, але у 2022 році під час повномасштабної війни його важливість зросла ще більше. ЗСУ - це меч і щит України, наша опора і захист. Найкращі сини і дочки України борються в Збройних силах за незалежність і свободу своєї Батьківщини.

В День Збройних Сил України від усієї душі хочемо побажати міцних сил і незламної віри, сміливих ідей і добрих надій, впевнених планів та обов’язкової удачі, незгасимого оптимізму і відмінного виконання всіх поставлених завдань.

ГО "Об'єднання патріотичних сил "ФОРТЕЦЯ"
ГО "Центр сприяння військово-патріотичному вихованню "СОКІЛ"

понеділок, 5 грудня 2022 р.

Справи Майдану: Колишній беркутівець засуджений до 8 років позбавлення волі


За участі прокурорів Офісу Генерального прокурора 5 грудня 2022 року Печерським районним судом міста Києва ухвалено обвинувальний вирок відносно колишнього працівника батальйону міліції особливого призначення «Беркут» ГУ МВС України в Харківській області.


Експравоохоронця засуджено до 8 років за гратами з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах на 3 роки. Наразі це найсуворіший вирок відносно правоохоронця.

Засуджений перебуває у розшуку з 2015 року. Розгляд справи відбувався у формі спеціального судового провадження (in absentia). Це перший вирок у справах Майдану за цією процедурою.

Прокурори у суді довели, що 1 грудня 2013 року засуджений наніс численні удари гумовим кийком та ногою в різні частини тіла та по голові активісту – учаснику акції протесту біля Адміністрації Президента на вулиці Банковій.

Потерпілий в цей час не вчиняв жодних противоправних дій. Він лежав на проїжджій частині, а його руки були скріплені за спиною кайданками.

Колишній правоохоронець обвинувачувався у вчиненні, на виконання явно злочинного наказу, перевищення влади та службових повноважень працівником правоохоронного органу із застосуванням насильства (ч. 4 ст. 41 ч. 2 ст. 365 КК України).

Вітаємо з міжнародним днем волонтерів!

 

5 грудня уся світова спільнота відзначає
Міжнародний день волонтера.
З цієї нагоди щиро вітаємо усіх, хто своєю добровільною, самовідданою працею щодня робить країну сильнішою.















































Популярні публікації