Шукати в цьому блозі

субота, 10 жовтня 2020 р.

Чому діти повинні страждати від недолугих посадовців? Як вижити при неадекватній владі?

Посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.

Служба в органах місцевого самоврядування здійснюється на таких основних принципах: служіння територіальній громаді; поєднання місцевих і державних інтересів; верховенства права, демократизму і законності; гуманізму і соціальної справедливості; гласності; пріоритету прав та свобод людини і громадянина; та багато інших принципових чеснот.

Натомість ми кожного дня на кожному кроці бачимо зовсім іншу картину, яка вказує на те, що переяславські посадовці відвідують своє робоче місце виключно за для власних інтересів. Інтереси пересічного громадянина зазвичай максимально ігнорується.

Свою неспроможність працювати для людей посадовці прикривають гарними статтями в місцевих і обласних ЗМІ, на WEB-ресурсах, в соціальних мережах та на власному сайті. Майже не вкладаючи фінансових та адміністративних ресурсів «підтримують» всілякі ініціативи, які відбуваються в місті, та отримують в цьому випадку причетність до події та їх значимість в ній. Хоча причетність і значимість на стільки мізерні, що не має вартувати навіть уваги. Попри весь негатив, який має місце від роботи переяславських органів місцевого самоврядування, посадовцям дуже необхідно створювати імідж вправних та ініціативних менеджерів. Тому інформаційний простір просто кишить казковими феєричними розповідями про вправних менеджерів, які бідкаються проблемами Переяслава та громадян, які нічого не мають спільного з реальністю.

Не пасти задніх в цьому напрямку вирішила і начальниця відділу культури і туризму Переяславської міської ради Антоніна Курченко. І хоча з культурою в місті не дуже, а з туризмом взагалі колапс, треба якось посадовцю «відпрацьовувати» заробітну платню та премії, видаючи в інформаційний простір свої фантазії замість реалістичної дійсності. Марно чекати будь яких реальних покращень від посадовця, який не вміє скласти навіть розпорядчого документу. А якщо взяти до уваги повне ігнорування потреб закладів, то взагалі незрозуміло що дана особа робить на займаній нею посаді.


Дуже яскравий приклад бездіяльності та безвідповідальності начальниці відділу культури і туризму Переяславської міської ради Антоніни Курченко на прикладі функціонування Переяславської дитячої музичної школи. Дитяча музична школа є самим відвідуваним закладом, що є в підпорядкуванні відділу культури, та куди ходять отримувати початкову мистецьку (музичну) освіту біля 300 діточок з міста та району.

Дуже довгий час, а про це видно з офіційних документів, подавали керівники закладу (Володимир Проказов (директор закладу до 2014 року), Ганна Іфтоді (діючий директор) подання, клопотання, звернення до відділу культури та до міської влади для звернення уваги на те, що музична школа має фінансуватися належним чином. Це капітальні і поточні ремонтні роботи, матеріально-технічне забезпечення діяльності закладу, закупівля музичних інструментів та інші проблемні питання. Крім проблем з будівлею, була також актуальною проблема невпорядкованої земельної документації та аварійні майже розвалені гаражі на території шкільного двору.

Проблем в музичній школі було завжди багато, але дуже кидалося в очі те, що була майже занедбана сама будівля. Крім будівлі не витримували жодної критики і територія школи та паркан. Звичайно в закладі є завгосп, який довгі роки своїми руками намагався створити нормальні умови для перебування учнів та викладачів в закладі. Від завгоспа не відставали і викладачі, які за власний кошт намагалися утримувати в належному стані приміщення де проводили заняття. Відсутність пожежної безпеки та елементарних санітарних умов, це теж проблема не одного року. До 2017 року заклад не мав жодних умов для безпечного перебування в ньому дітей.














З 2014 року директор Переяславської дитячої музичної школи імені Павла Сениці Ганна Іфтоді, подавши до міської ради стратегічний план розвитку закладу, почала активно впорядковувати всі недоліки, які мав заклад, але наштовхнулась на відверте небажання займатися розвитком закладу з боку начальника відділу культури і туризму Антоніни Курченко, заступниці мера міста Валентини Губенко, мера міста Тараса Костіна.

З 2015 року до сьогодні, співпрацюючи з активними батьками закладу Віктором Хоменко, Ігорем Дьяченко, Іриною Шевченко, Яною Баранько, Сергієм Мевшою, депутатами міської ради Юрієм Шинкарем, Сергієм та Михайлом Сиворками, директор Переяславської музичної школи імені Павла Сениці Ганна Іфтоді, не зважаючи на шалений спротив деяких посадовців, домоглася багатьох речей. Було проведено ремонт фасаду будівлі, ремонт покрівлі, замінено електропроводку, проведено частково поточний ремонт приміщень загального користування та класів, виготовлено технічну документацію по будівлі школи, закуплено деякі музичні інструменти. Також Переяславська музична школа стала першим закладом в Переяславі, який повністю відповідає вимогам пожежної безпеки. І хоча все це робиться за кошти міського бюджету, але правильно визначити реальні потреби закладу можуть тільки адміністрація закладу, батьки, небайдужі депутати, ті, кому не байдужий розвиток закладу початкової мистецької освіти.













Дещо змінило ситуацію і те, що з 2015 року до 2018 року, на час відсутності на посаді Антоніна Курченко, виконувала обов’язки начальника відділу культури Вікторія Гуріна. І хоча Вікторія Гуріна не є взірцем посадовця, справи на покращення хоч якось почали просуватись. Зі скрипом, як то кажуть, з скандалами. Мало місце навіть недопущення завуча та голови профспілки на сесію міської ради для озвучення нагальних проблем. Різне було. Але хоча б щось робилося.

В 2018 році до своїх обов’язків нічого не робити повернулася Антоніна Курило.

За неофіційною інформацією за 2019-2020 н.р. на потреби школи було витрачено аж 4000 грн. Вже рік як не може Антоніна Курченко знайти можливості придбати інформаційну дошку для закладу. Земельна документація досі не впорядкована, а те, що Антоніна Курченко зробила із земельною ділянкою має вже оцінку Департаменту містобудування та архітектури КОДА. Біда ще в тому, що наші міські депутати «пачками» голосують незаконні рішення.

Не бентежить Антоніну Курченко постійно діюча калюжа та недороблений другий поверх школи.























Але доля школи, її стан, не бентежить не тільки начальника відділу культури Антоніну Курило, а і самого міського голову Тараса Костіна.


Останнім часом Тарас Костін дуже захопився світловими інсталяціями. І байдуже, що в центральному парку можна ноги поламати, зате є ілюмінація з гербом і назвою міста.

08.10.2020 року біля музичної школи з’явилася техніка та працівники, які без жодних документів почали монтаж ілюмінації та арфи. Як потім з’ясувалося вказівку на роботи надав особисто Тарас Костін. Міський голова вважає, що в даному випадку вистачить виключно його усного розпорядження.



Знаючи проблеми музичної школи, які йому відомі з 2014 року, він залишив за собою «царське» право одноособово визначити пріоритетність потреб міста. Хоча мова тут більше іде не про потреби міста, а про особистий піар перед виборами, який на нашу думку матиме зовсім інший результат. Це самий безгосподарний мер, який за свою каденцію для міста так нічого і не зробив.

Кому потрібна арфа та ілюмінація біля музичної школи? Відповідь очевидна – нашій недолугій нинішній міській владі, яка за інсталяціями намагається сховати всі проблеми закладу.


(Арфа за 40 000 грн. буде дуже гармонізувати на фоні вибитої дороги та калюж)

Про намагання витратити кошти, яких і так не вистачає, на замилювання очей та відведення уваги від реальних проблем закладу писала і місцева депутатка Жанна Федорук https://www.facebook.com/vandzh.fed/posts/2734575063467515
Про незадовільний стан приміщень музичної школи ми писали неодноразово в соціальних мережах https://www.facebook.com/pg/PatriotForcesFortress/photos/?tab=album&album_id=3127025044081570, намагались вплинути на ситуацію різними зверненнями. На жаль висвітленням цієї проблеми більше ніхто і не займався. Навіть місцевим ЗМІ дані проблеми не цікаві.
Після ситуації, що сталася 3 вересня на сесії міської ради начальник відділу культури і туризму Антоніна Курченко вирішила знайти виправдання своїй бездіяльності. І знайшла, заявивши, що про ці проблеми вона не знала. Така заява є дуже дивною тільки тому, що кабінет начальника відділу культури і туризму Антоніни Курченко знаходиться в будівлі музичної школи. Але крім того, що вона своїми очима бачить стан приміщень, вона ще й регулярно отримує від директора закладу численні подання та клопотання, які банально ігнорує. Крім того про стан закладу в повній мірі були обізнані і Валентина Губенко, і Петро Бочарін.





















Хотілося щоб виборці звернули увагу на зазначені прізвища (Тарас Костін, Валентина Губенко, Петро Бочарін, Антоніна Курченко) бездіяльних "проїдачів" бюджетних коштів, які жодним чином не повинні потрапити до влади знову.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Популярні публікації