Шукати в цьому блозі

неділя, 27 листопада 2022 р.

Кредо Сил територіальної оборони ЗСУ


Я – воїн Сил територіальної оборони.

Я – сила, що захищає Україну.

Я творю свою сім’ю, громаду і державу.

Вбиваю всіх, хто іде по кров мого народу.

Його сльози – моя лють. Його надія – моя міць.

Я несу порятунок українцям і смерть ворогам.

У справедливості – моє серце. У кари – мої руки.

За мною – звитяга мого шляхетного роду.

Зі мною – побратими, посестри і свята правда.

Не лізь або помри, бо я – переможець!

середа, 23 листопада 2022 р.

Якщо культура не на часі, то за що ми тоді воюємо? В Дівичківській громаді кількість гуртків не скорочується, а збільшується.

 

Після повномасштабного вторгнення російських військ в Україну весь світ зміг спостерігати над протистоянням українців. Громадянський опір діє зараз чи не на усіх фронтах, тож мистецтво та культура також не можуть стояти осторонь. Це одні з тих рушійних сил, які дають нам силу в протистоянні перш за все за право створювати мистецтво.  Це саме та зброя, яка додає нам наснаги для руху вперед.

Музика - це мистецтво прямого і сильного емоційного впливу, яке представляє ні з чим не порівнянні можливості для розвитку творчості людини, особливо дитини.

Музика супроводжує і впливає і формує особистість дитини все життя.

Музика служить взаєморозумінню людей, будить і підтримує в них почуття спорідненості, втілює суспільні ідеали, допомагає кожному знайти значення життя.

Різнобічний вплив музики на психіку людини обумовив музикотерапію одним із перспективних сучасних методів стабілізації психоемоційного та фізичного стану людини. Доведено, що музика, завдяки своїй властивості впливати на внутрішній світ людини, допомагає звільнитися від душевного дискомфорту; коректує емоційний стан; може відновити душевний спокій, тобто позитивно впливати на психічне здоров'я особистості.

Цілющий вплив музики на організм людини був помічений ще на зорі цивілізації. Містичними легендами пояснювалось покращення самопочуття та настрою, зменшення болісних відчуттів, страху, повернення людині бадьорості, енергії під дією зачаровуючих звуків музики.

Дитина, спілкуючись з музикою, розвивається всебічно, удосконалюється фізичний вигляд дитини, встановлюються гармонічні зв'язки. Особливо це стосується занять співом. У процесі співу розвивається не тільки музичний слух, але і співочий голос, а, отже, і голосовий руховий апарат. Музично ритмічні рухи спонукають до правильної постави, координації рухів, їх гнучкості і пластичності.

Вже більше двох місяців кожної суботи в будинку культури с. Стовп'яги проводяться безкоштовні заняття з вокалу для найменших жителів громади.



Заняття проводить Ганна Іфтоді - оперна співачка, викладач, лауреат всеукраїнських та міжнародних вокальних конкурсів та фестивалів. Випускниця Одеської національної музичної академії ім. Нежданової ( з відзнакою) за спеціальністю – оперна, концертна співачка, викладач.

Досить успішна викладацька діяльність - учні з України, країн Балтії, Таїланду, Великої Британії, завдяки викладацьким та особистим якостям, стали успішними вокалістами, і працюють в кращих колективах України, країнах далекого зарубіжжя.

понеділок, 21 листопада 2022 р.

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи.


21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Саме цього дня розпочалися дві доленосні для країни події: Помаранчева революція 2004 року та Революція Гідності 2013 року, що стали історичними віхами вже новітньої незалежної України.

Моя Україна встала з колін,
Вона подолає всі стіни.
І стане країною серед країн,
Відродиться під час руїни.
Слава Україні!
З Днем Гідності та Свободи!

Без сильної армії немає сильної держави. З нагоди Дня Гідності та Свободи відзначено військовослужбовця з Переяслава.




20.11.2022 року з нагоди Дня Гідності та Свободи  ГО "Об'єднання патріотичних сил "Фортеця", ГО "Центр сприяння військово-патріотичному вихованню "Сокіл", 2 рота ДФТГ Переяслав 2
, за патріотизм, громадську активність, високий професіоналізм, прагнення до єдності та незалежності України, нагородили орденом "ЄДНІСТЬ ТА ВОЛЯ" захисника України, найкращого інструктора Анатолія Старостіна.


Нагороду отримала мати бійця. Велика подяка за виховання такого сина.




Ми безмежно вдячні за переданий нам досвід, твою бездоганну роботу з особовим складом, що обов'язково стане нам в нагоді при виконанні бойових завдань.

неділя, 13 листопада 2022 р.

Вітаємо Ганну Іфтоді з поновленням на посаді директора Переяславської мистецької школи імені Павла Сениці. Правда все ж таки перемагає.

 

11.11.2022 року Відділ культури і туризму Переяславської міської ради все ж таки виконав рішення суду, яке було прийняте ще в 2021 році, та поновив Ганну Іфтоді на посаді директора Переяславської мистецької школи імені Павла Сениці.

Вітаємо Ганну Миколаївну з поновленням на роботі, а головне з тим, що темним силам не вдалося заплямувати її репутацію.
Бажаємо нових досягнень в розвитку мистецької освіти, старанних учнів та нових творчих здобутків.

ГО "Об'єднання патріотичних сил "Фортеця"
ГО "Центр сприяння військово-патріотичному вихованню "Сокіл".

пʼятниця, 4 листопада 2022 р.

Роботодавців зобов'яжуть виплачувати компенсацію за невикористану відпустку мобілізованим працівникам



Для посилення соціальних гарантій для захисників і захисниць України у воєнний час, у Раді пропонується внесті деякі зміни до статті 24 Закону України "Про відпустки".

Відповідний законопроєкт зареєстровано за № 8164

Зокрема, пропонованими змінами передбачається, що працівнику виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину - особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, не лише у випадку звільнення, але й у разі призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, призову на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.
Крім цього, передбачається законопроєктом, що у разі призову керівних, педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників, спеціалістів навчальних закладів, які до звільнення пропрацювали не менш як 10 місяців, на військову службу під час мобілізації, на особливий період, призову на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період грошова компенсація виплачується за не використані ними дні щорічних відпусток з розрахунку повної їх тривалості.


Відмова від виконання наказу


Хто несе відповідальність за наказ?

Відповідно до Статуту Статут внутрішньої служби ЗСУ та Дисциплінарного статуту ЗСУ командир (начальник) відповідає за відданий наказ, його наслідки та відповідність законодавству.

Яка відповідальність передбачена за відмову від виконання наказу?
Відповідно до ст. 402 Кримінального кодексу України непокора, тобто відкрита відмова виконати наказ начальника, а також інше умисне невиконання наказу, вчинена в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Також згідно зі ст. 403 Кримінального кодексу України невиконання наказу начальника, вчинене за відсутності ознак непокори, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці, карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Основа відмінність між двома злочинами полягає в тому, що при невиконанні наказу (ст. 403) відсутні відкрита заява про небажання виконувати наказ і демонстративні дії, що свідчать про явне небажання підлеглого коритися наказу начальника. Обов’язковою ознакою об’єктивної сторони злочину, передбаченого ст. 403 Кримінального кодексу України, є настання через невиконання наказу тяжких наслідків!

Коли відмова від виконання наказу може вважатися законною?

Стаття 41 Кримінального кодексу України визначає, що наказ або розпорядження є законними, якщо вони віддані відповідною особою в належному порядку та в межах її повноважень і за змістом не суперечать чинному законодавству та не пов'язані з порушенням конституційних прав та свобод людини і громадянина. Тобто виконанню підлягає тільки законний наказ.

Явно злочинним слід вважати наказ, злочинний характер якого очевидний, зрозумілий як для того, хто його віддає, так і для того, кому він адресований, а також для інших осіб. Тобто злочинність такого наказу повинна бути очевидною і не викликати сумнівів.

Особа, що виконала явно кримінально протиправний наказ або розпорядження, підлягає кримінальній відповідальності на загальних підставах.

Нагадаємо, що не підлягає кримінальній відповідальності особа, яка відмовилася виконувати явно кримінально протиправний наказ або розпорядження. Також зауважимо, що ​​виконавець наказу може бути звільнений від відповідальності, якщо він не усвідомлював і не міг усвідомлювати злочинність наказу. У такому випадку відповідальності підлягає тільки особа, що віддала кримінально протиправний наказ.

Чи варто писати відмову від виконання наказу?

Відповідно до статті 37 розділу І, частини І «Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України» військовослужбовець для того, щоб переконатися, чи правильно підлеглий зрозумів відданий наказ, командир (начальник) може зажадати від нього стисло передати зміст наказу. Також підлеглий має право звернутися до командира з проханням уточнити наказ.

Про виконання або невиконання наказу військовослужбовець зобов’язаний доповісти командирові (начальникові), який віддав наказ, і своєму безпосередньому командирові (начальникові), а також вказати причини невиконання наказу або його несвоєчасного (неповного) виконання. Якщо військовослужбовець розуміє, що він неспроможний виконати наказ своєчасно та у повному обсязі, він про це зобов’язаний доповісти вищезазначеним особам негайно.

Саме тому у випадках невпевненості у можливості виконати наказ ми радимо писати рапорт про уточнення наказу, обов’язково в ньому зазначаючи про те, що Ви НЕ відмовляється виконувати наказ.
Чим це передбачено?
Кримінальний кодекс України від 05.04.2001 № 2341-III.
Статут внутрішньої служби ЗСУ від 24.03.1999 № 548-XIV;
Дисциплінарний статут ЗСУ від 24.03.1999 № 551-XIV.

Популярні публікації