Шукати в цьому блозі

субота, 30 липня 2022 р.

Офіційна заява т.в.о. командира "Азову" Микити Надточія щодо масового вбивства українських військовополонених в Оленівській колонії.


"Ми розцінюємо удар по Оленівці як акт публічної страти. Росія здійснила його від безкарності. Ми з’ясовуємо імена, маємо попередню інформацію, але поки не готові її озвучувати".

Спільна заява щодо масового вбивства українських військовополонених 29 липня 2022 року у смт. Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області



Збройні сили України

Служба безпеки України
Головне управління розвідки Міністерства оборони України
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини


В ніч на 29 липня на території колишньої виправної колонії № 210 смт. Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області пролунав вибух. Внаслідок нього була знищена будівля, в якій утримувались українські військовополонені. За даними росіян, загинуло більше 50 українських захисників, кількість поранених невідома. Жоден працівник колонії, бойовик «ДНР» чи російський військовий, що здійснювали охорону приміщення, згідно з коментарями російської сторони внаслідок вибуху не постраждав. Одразу після вибуху Росія звинуватила Україну в обстрілі виправної колонії з використанням американської зброї та вбивстві українських військових. З цього приводу заявляємо таке:
▪
1. Вчинений вибух є цинічним терористичним актом Російської Федерації, військовою провокацією та класичною false flag operation, метою якого є приховування воєнних злочинів, дискредитація Збройних Сил України, зрив постачання західної зброї та підвищення соціальної напруги в українському суспільстві.
2. Збройні Сили України завдають ударів винятково по російським військовим об‘єктам: складам з паливом, озброєнням та боєприпасами, командним пунктам, обʼєктам військової інфраструктури. Українська армія має достатньо засобів для ідентифікації цілей, включно з системами космічної розвідки. Україна не здійснювала ракетних та артилерійських обстрілів смт. Оленівка.
3. 16 травня, за посередництва ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста, розпочався процес евакуації захисників Маріуполя з території заводу «Азовсталь», що тривалий час був оточений та знаходився під ударами російських військ. Формат евакуації передбачав встановлення режиму тиші та здачу українських військових в полон з подальшим обміном під гарантії ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста. Даний формат був обраний та затверджений захисниками Маріуполя, що брали участь в перемовинах. 29 червня відбувся перший із запланованих обмінів військовополонених, в результаті якого в Україну повернулися 144 захисника. Серед них — 95 оборонців «Азовсталі».
4. Ключовою умовою обраного формату були зобов’язання російської сторони перед міжнародними організаціями щодо збереження життя та здоров‘я українських захисників. Дана гарантія була цинічно порушена.
5. В ніч на 29 липня на території колишньої виправної колонії смт. Оленівка відбулося організоване вбивство українських військовополонених. На спланований характер цього злочину та вчинення його російською стороною вказують багато задокументованих доказів: зокрема, умисне переведення бійців в нове приміщення незадовго до вибуху, аналіз характеру ушкоджень та руху вибухової хвилі, перехоплення телефонних розмов бойовиків, відсутність обстрілів у вказаному місці та інші. Все це не залишає сумніву: вибух в Оленівці був російським терористичним актом та грубим порушенням міжнародних домовленостей.
Враховуючи вищевказане,
ВИМАГАЄМО:
1. Від Організації Об'єднаних Націй та Міжнародного комітету Червоного Хреста, які виступали гарантами життя та здоров'я українських військовополонених, негайно відреагувати на терористичний акт, здійснений Російською Федерацією.
2. Негайно направити представників Організації Об'єднаних Націй, Міжнародного комітету Червоного Хреста, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та представників Об'єднаного центру з пошуку та звільнення полонених на територію колонії в смт. Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області з метою інспекційної місії.

З ДНЕМ СИЛ СПЕЦІАЛЬНИХ ОПЕРАЦІЙ

 

четвер, 28 липня 2022 р.

Запасів росіянам вистачить на десятки місяців активних бойових дій

 

У Росії є дуже великі запаси боєприпасів, які обчислюються десятками тисяч тонн.

Їх створювали щонайменше 70 років. Попри те, що ЗСУ знищують велику кількість складів з озброєнням окупантів, цих запасів росіянам вистачить на десятки місяців активних бойових дій. Про це під час телеефіру заявив військовий експерт Сергій Грабський.

Привітання начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України з Днем Української Державності

 

Шановні колеги!

▪ Двадцять восьмого липня, у День Хрещення Київської Руси-України, ми вперше відзначаємо День Української Державності.
▪ Це українське свято сприяє відновленню історичної справедливості та захисту національних інтересів нашої Держави. Адже в нинішній загарбницькій війні росії проти України саме спотворення історичних фактів є одним із видів зброї, яку використовує ворог у своїй підступній агресії.
▪ Тому зараз, коли наша країна потерпає від окупантів, відзначення державних свят, збереження культурної спадщини, вшанування пам’яті загиблих захисників України набуває особливого значення.
▪ Ми пишаємося своїм народом, своєю мовою, багатовіковою історією і Державою, яка визнана не лише в Європі, а й у всьому світі! Ми – нація нескорених, і героїчна перемога України буде спільною перемогою всього демократичного світу! Всі окупанти будуть знищені!
▪ Тож прийміть вітання з нагоди Дня Української Державності!
Щиро бажаю всім міцного здоров’я, оптимізму, наснаги та нашої Перемоги.
Слава Україні! 🇺🇦
Слава її Героям!
Начальник Головного управління розвідки
Міністерства оборони України
генерал-майор Кирило БУДАНОВ

Ми були, є і будемо! Зеленський звернувся до українців з нагоди Дня Державності


 

Вогнепальна зброя для цивільних осіб: як отримати та коли можна застосовувати

 


У період дії воєнного стану, громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (далі – цивільні особи), можуть брати участь у відсічі та стримуванні збройної агресії російської федерації та/або інших держав, у тому числі отримати вогнепальну зброю і боєприпаси до неї відповідно до порядку та вимог, встановлених Міністерством внутрішніх справ України.

Таку норму містить Закон України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України». Крім того, громадяни України можуть використовувати для зазначених цілей власну нагородну зброю, спортивну зброю (пістолети, револьвери, гвинтівки, гладкоствольні рушниці), мисливську нарізну, гладкоствольну чи комбіновану зброю та бойові припаси до неї.

Однак, використовуючи зброю, треба дотримуватися певних правил. За яких умов людина, що отримала вогнепальну зброю, не нестиме кримінальної відповідальності, розповіли юристи Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області.

Як отримати зброю та боєприпасам цивільним особам

Рішення про видачу зброї і боєприпасів до неї приймають керівники головних управлінь Національної поліції України в областях, містах, установ забезпечення Національної поліції України (далі – уповноважених органів) в адміністративно-територіальних одиницях територій, на яких оголошено воєнний стан, або особи, уповноважені такими керівниками органів.

Це визначено в Порядку видачі вогнепальної зброї і боєприпасів до неї цивільним особам, які беруть участь у відсічі та стримуванні збройної агресії Російської Федерації та/або інших держав, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 07 березня 2022 року № 175.

Щоб отримати вогнепальну зброю, особі необхідно звернутися особисто до уповноваженого органу з заявою про участь у відсічі збройної агресії та видачу вогнепальної зброї та/або боєприпасів до неї. До заяви необхідно також додати документ, що посвідчує особу, та його копію (власноручно засвідченою особою), а також за наявності такі документи:

  • копію військового квитка осіб рядового, сержантського і старшинського складу; військового квитка офіцера запасу;
  • копію посвідчення пенсіонера або ветерана військової служби, органів внутрішніх справ, Національної поліції України, Національного антикорупційного бюро України, Служби судової охорони, Державної пожежної охорони, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, служби цивільного захисту, Бюро економічної безпеки України чи Державної кримінально-виконавчої служби України;
  • посвідчення члена громадського формування з охорони громадського порядку;
  • дозвіл на придбання, зберігання та носіння мисливської вогнепальної нарізної, гладкоствольної зброї;
  • посвідчення про нагородження відзнакою «Вогнепальна зброя»;
  • посвідчення учасника війни;
  • посвідчення учасника бойових дій.

Заява розглядається впродовж однієї доби з моменту її подачі, а відтак приймається рішення про видачу або відмову у видачі вогнепальної зброї та/або боєприпасів до неї.

У довідці, яку отримує особа в разі прийняття рішення про видачу зброї, зазначаються дані про дату і місце видачі вогнепальної зброї, дані про особу, яка її отримала, вид (назва, модель) вогнепальної зброї, її ідентифікаційні номери, уповноважений орган, який видав вогнепальну зброю і боєприпаси до неї.

Однак треба мати на увазі, що вогнепальна зброя не видається цивільним особам, якщо вони не досягли повноліття, визнані недієздатними або дієздатність яких обмежена рішенням суду, що набрало законної сили.

Крім того, не зможуть отримати зброю також особи, що вчиняли домашнє насильство й це зафіксовано уповноваженим органом; при наявності в особи судимості за тяжкий злочин, особливо тяжкий злочин, яка не погашена або не знята в установленому порядку тощо, вже отримали вогнепальну зброю.

Ще один важливий момент, про який треба пам’ятати: цивільні особи зобов’язані здати отриману ними вогнепальну зброю і невикористані боєприпаси до неї до органів Національної поліції України не пізніше 10 днів після припинення або скасування дії воєнного стану в Україні.

Який порядок застосування цивільними особами вогнепальної зброї під час воєнного стану

Застосування цивільними особами вогнепальної зброї, отриманої відповідно до Закону, здійснюється аналогічно до застосування зброї військовослужбовцями під час виконання ними завдань щодо відсічі збройної агресії проти України. Водночас громадяни мають дотримуватися таких принципів:

  • неминучості (зброя має застосовуватися, коли це є абсолютно очевидним та необхідним);
  • військової необхідності (зброя має застосовуватися тоді, коли право на самооборону та/або виконати поставлені завдання в інший спосіб реалізувати неможливо);
  • пропорційності (зброя має застосовуватися у тій мірі, в якій це необхідно для досягнення мети самооборони та/або відсічі, стримування збройної агресії проти України, якщо це не заподіє стороннім особам і цивільним об’єктам надмірної шкоди порівняно з очікуваними конкретними військовими перевагами).

Цивільні особи можуть застосовувати вогнепальну зброю для:

  • відбиття нападу або запобігання загрозі нападу на військові та/або цивільні об’єкти, що охороняються;
  • запобігання вчиненню та/або припинення протиправних дій чи діяльності осіб, причетних до збройної агресії;
  • звільнення захоплених військових та/або цивільних об’єктів або запобігання (перешкоджання) такому захопленню;
  • знищення зброї, бойової техніки, транспортних або технічних засобів, які перебувають у користуванні осіб, причетних до збройної агресії;
  • захисту цивільних осіб, військових та/або цивільних об’єктів від нападу;
  • запобігання та/або припинення діяльності, затримання, роззброєння або знешкодження осіб, причетних до збройної агресії;
  • припинення дій осіб, які вчинили або вчиняють правопорушення;
  • припинення дій осіб, які перешкоджають виконанню законних вимог осіб, залучених до виконання завдань, пов’язаних із запровадженням і здійсненням заходів правового режиму воєнного стану;
  • відбиття нападу на осіб, залучених до виконання завдань, пов’язаних із запровадженням і здійсненням заходів правового режиму воєнного стану або інших осіб, у разі виникнення загрози їх життю чи здоров’ю.

Рішення про застосування вогнепальної особи приймається цивільними особами з урахуванням обстановки та у взаємодії з відповідним командиром з’єднання, військової частини і підрозділу Збройних Сил.

У випадку індивідуальної самооборони та захисту життя і здоров’я інших осіб цивільні особи під час участі у відсічі та стримуванні збройної агресії проти України у період дії воєнного стану мають право самостійно приймати рішення про застосування вогнепальної зброї з подальшим обов’язковим повідомленням відповідному командиру з’єднання, військової частини і підрозділу Збройних Сил та/або правоохоронного органу.

Цивільні особи не несуть кримінальної відповідальності за застосування вогнепальної зброї проти осіб, які здійснюють збройну агресію проти України, якщо така зброя застосована на підставі та в порядку, визначених Законом.

Що робити у разі втрати або крадіжки вогнепальної зброї

У разі втрати або крадіжки вогнепальної зброї, невикористаних боєприпасів до неї, особа має звернутися до уповноваженого органу з заявою, на підставі якої такий орган вносить відповідну інформацію щодо розшуку зброї до інформаційно-телекомунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України».

До цієї системи також вносяться відомості про повернення цивільною особою вогнепальної зброї та/або невикористаних боєприпасів до неї або відомості про їх вилучення.


посилання

У МВС пообіцяли, що українці з наступного року зможуть вільно купувати і носити пістолети


З наступного, 2023 року громадяни України зможуть вільно купувати пістолети. Про це в Telegram повідомив виконавчий директор Українського інституту майбутнього, радник міністра внутрішніх справ й глави Офісу президента Віктор Андрусів.
За його словами, українці дали однозначну відповідь щодо дозволу на вільне володіння зброєю.
Українці дали однозначну відповідь щодо дозволу на вільне володіння зброєю. 70% з опитаних підтримали право на вільне її носіння. Підкреслю, що мова йде саме про пістолет, а не гранатомет чи автомат Калашникова. Міністерство погоджується з рішенням українців, і вже готуються зміни до другого читання законопроєкту.
Відповідне законодавство буде прийняте впродовж літа-осені. Після цього певний організаційний час запускатимуться відповідні реєстри зброї. Можливо будуть внесені додаткові рішення, щоб ми могли зберігати контроль за обігом зброї: перевіряти чия вона, як відбуватиметься процес реєстрації, в які періоди власник зброї має проходити перевірки.

 

неділя, 3 липня 2022 р.

Потрійне свято в українському війську

🇺🇦 З Днем Військ Протиповітряної оборони України ! (відзначався до 2007 року)

🇺🇦  З Днем зенітних ракетних військ Повітряних Сил України !

🇺🇦 З Днем Військово-Морських Сил Збройних Сил України !

субота, 2 липня 2022 р.

Як діяти, якщо людина потрапила у полон

 

❗️ Як діяти, якщо людина потрапила у полон ❗️

▪️ Як йдеться у повідомленні, якщо людина потрапила у полон – потрібно зробити два кроки. Близькі родичі та члени сім’ї полоненого можуть сповістити про подію відповідні органи, а далі звернутися у міжнародні організації.

▪️ Крок 1. Для отримання або надання інформації громадяни можуть звернутися до Об’єднаного Центру з пошуку та звільнення полонених при Службі безпеки України. Це можна зробити за телефонами: +38 067 650 83 32, ,+38 098 087 36 01 , або надіслати запит на електронну пошту united.centre.ssu@gmail.com .

▪️ З відповідними запитами можна звернутися до Національного інформаційного бюро, зателефонувавши на гарячу лінію 1648 або на міський номер (044) 287-81-65 (для дзвінків із-за кордону). Також є варіант звернення на електронну пошту, яка розміщена на сайті Бюро nib.gov.ua.

▪️ Окрім того, розшуком полонених займається Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, де за телефоном (044) 428-62-74 можна отримати необхідну інформацію, або надіслати електронний запит на адресу contact@gur.gov.ua.

▪️ Дізнатися про те, що особа захоплена у полон можна за телефоном довіри МВС: +38 089-420-18-66.

▪️ Також можна звернутися із заявою до найближчого територіального органу Національної поліції України, надіслати запит поштою, зателефонувати на телефон 102 (цілодобово) або телефон гарячої лінії (0894) 200-18-67.

▪️ Отримана заява реєструється в журналі Єдиного обліку та вносяться відомості до ЄРДР для здійснення органами Національної поліції досудового розслідування за ст. 110 Кримінального кодексу України з приміткою “знаходиться в полоні, 437 або 438 КК України”.

▪️ Крок 2. Після виконання першого кроку, а саме: отримання офіційної відповіді, громадянам рекомендовано звернутися на гарячу лінію Міжнародного Комітету Червоного Хреста за телефоном 0-800-300-155. Також можна підготувати звернення до Європейського суду з прав людини та до Комітету з прав людини ООН.


Популярні публікації